Herbata

Odkrywamy sekrety herbaty. Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Herbaty odchudzające - interesujące fakty i porady

Herbatki odchudzające chętnie kupowane są przez kobiety na całym świecie. Choć w sprzedaży dostępne są różne ich rodzaje, najlepiej działa zielona i czerwona herbata.

Herbaty odchudzające to niezwykle mocno rozwijający się od kilku lat segment rynku. Zainteresowanie tego rodzaju produktami wynika zarówno z trendu posiadania szczupłej sylwetki, jak i z faktu, iż kuracja za pomocą herbaty odchudzającej wydaje się łatwą i mało inwazyjną formą walki z nadwagą. Czy takie napoje faktycznie mają odchudzającą moc?

Naturalna zielona herbata na odchudzanie

Dostępne na rynku herbaty wspomagają odchudzanie - to fakt. Jednak nie są w stanie w pełni zastąpić diety czy programu ćwiczeń.

Ich właściwości polegają na wieloczynnikowym działaniu, zależnym od składników herbatki odchudzającej oraz jej gatunku. Nie powinno się jednak takiego napoju traktować jako jedynej i podstawowej metody odchudzania.

Niektóre herbaty na odchudzanie, zwłaszcza te zawierające senes i kruszynę, mają działanie przeczyszczające. Ich zadanie polega na regulowaniu pracy jelit. Jednak picie ich w nadmiarze przez długi czas może działać niekorzystnie. Spowolniony zostaje proces przemiany materii, efekt jo-jo jest więc nieunikniony.

Na rynku dostępne są również herbaty wspomagające odchudzanie, których sekret tkwi w obecności substancji zmniejszających łaknienie. To zaś sprawia, że osoba odchudzająca się szybciej staje się najedzona, spożywając mniejsze posiłki, nie ma napadów głodu, a przez to traci na wadze.

Najlepsza herbata na odchudzanie to herbata naturalna, która nie powoduje przeczyszczeń, a jedynie usprawnia pracę układu trawiennego i zapewnia uczucie sytości. Tak działają odmiany zielone i czerwone.

Zielona herbata pomaga w odchudzaniu poprzez dostarczanie organizmowi licznych witamin i minerałów. Ponadto odpowiada za przyspieszanie spalania tłuszczu, dzięki zawartej w niej kofeinie. Jej zaletą jest możliwość stosowania bez ograniczeń, co zapewni nie tylko szczupłą sylwetkę, ale i zdrowie.

Herbata czerwona odchudzanie zapewnia dzięki pomocy w spalaniu materii i usuwaniu złogów tłuszczu. Jest to możliwe dzięki polifenolom uwalnianym podczas procesu fermentacji. Czerwona odmiana nie tylko odchudza, ale również wzmacnia organizm oraz pomaga redukować poziom złego cholesterolu.

Warto pamiętać, że herbata wspomaga odchudzanie, ale nie zastępuje innych metod. Oznacza to, że stosowana jako samodzielna i jedyna forma kuracji, bez zmiany nawyków żywieniowych, nie zwalczy nadwagi.

Reklama