Herbata

Odkrywamy sekrety herbaty. Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Herbata antylipidowa - interesujące fakty i porady

Herbata antylipidowa to szczególna mieszanka herbat i ziół, które korzystnie działają na organizm. Stosuje się je w wielu schorzeniach układu pokarmowego i krwionośnego.

Herbata antylipidowa, czyli jaka?

Dobroczynne dla organizmu działanie herbaty znane jest od dawna. Poszczególne rodzaje i mieszanki mogą oddziaływać na różne aspekty zdrowotne człowieka. Duże znaczenie ma herbata antylipidowa, którą wykorzystuje się w działaniach profilaktyczno-leczniczych.

Tego rodzaju napoje powstają na bazie zielonej herbaty, która poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu. Zielona odmiana, jako środek profilaktyczny, znana jest w Chinach od starożytności, a jej zalety doceniane są obecnie na całym świecie.

Herbata antylipidowa to także dodatkowe składniki (liście kinostemy pięciolistnej, płatki lotosu), które wzmacniają dobroczynne jej działanie.

Jak działają herbaty antylipidowe?

Podstawowym aspektem działania herbaty antylipidowej jest normalizacja pracy układu krwionośnego oraz pokarmowego. Regularne jej wypijanie przyczynia się do wyrównania ciśnienia, obniżenia ilości lipidów, a przez to - ochrony wątroby i regulowania gospodarki tłuszczowej.

Herbatę antylipidową stosuje się również dla obniżenia poziomu cholesterolu, zrównoważenia lipoprotein oraz trójglicerydów.

Zawartość kwercetyny oraz innych flawonoidów odpowiada za oczyszczające i przeciwzapalne działanie tego napoju. Nie można nie wspomnieć o wzmacnianiu i uszczelnienia ścianek naczyń krwionośnych. Nasączone napojem tampony stosuje się nawet przy kuracji hemoroidów.

Herbata antylipidowa bardzo często utożsamiana jest z naparami odchudzającymi. Jest to związane z tym, że przyczynia się do usprawnienia procesów trawienia oraz wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każda herbata o działaniu odchudzającym będzie antylipidową.

Antylipidowa herbata i zdrowie

Herbata antylipidowa jest produktem w 100% ziołowym, przez co bezpiecznym dla organizmu. Choć długotrwałe jej stosowanie nie przynosi skutków ubocznych i nie szkodzi, nie wolno przekraczać zalecanych dawek. Istotne znaczenie, w aspekcie zachowania walorów zdrowotnych, ma również sposób jej parzenia. Proces ten polega na zalaniu porcji herbaty wodą o temperaturze 70-80°C. Zaleca się wypijanie od 1 do 3 filiżanek dziennie, w zależności od problemów zdrowotnych.

Reklama