Herbata

Odkrywamy sekrety herbaty. Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Herbata z bratka - interesujące fakty i porady

Herbaty z bratka polnego, ze względu na swoje dobroczynne właściwości, znane są w medycynie ludowej od lat. Dobrze wpływają na skórę oraz przyspieszają przemianę materii. Warto je pić na zdrowie!

Wśród wielu herbatek ziołowych jedną z najpopularniejszych jest ta z bratka. Jest to spowodowane przede wszystkim szerokim działaniem zdrowotnym. Dostępna w większości aptek, sklepów zielarskich i ze zdrową żywnością, szczególnie polecana jest osobom z problemami skórnymi.

Jak działa herbata z bratka?

Podstawowym działaniem herbatki z bratka jest dobroczynny wpływ na wszelkiego rodzaju zmiany skórne, zwłaszcza trądzik młodzieńczy. Jej działanie polega na normalizowaniu pracy gruczołów łojowych, zmniejszając łojotok. Jednocześnie wygładza skórę, redukując ilość pojawiających się wyprysków. By napój bratkowy przyniósł oczekiwane efekty, zaleca się wypijanie go 2-3 razy dziennie. Pierwsze rezultaty pojawiają się już po 4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji. Warto jednak mieć świadomość, że dopiero kilkumiesięczna kuracja pozwoli na uzyskanie widocznych zmian w kondycji skóry.

Herbata z bratka skutecznie wzmacnia również włosy i paznokcie. Wpływ na urodę to jednak nie wszystkie jej właściwości. Zawarte w kwiatach bratka flawonoidy działają moczopędnie oraz oczyszczająco, wiążąc szkodliwe produkty przemiany materii i usprawniając ich usuwanie z organizmu.

Picie herbaty z bratka pomaga w chorobach dróg oddechowych, działając wykrztuśnie. Dobre efekty przynosi w leczeniu wszelkich form przeziębienia, zapobiegając jednocześnie grypie i anginie.

Przeciwwskazaniami do stosowania herbatek z bratka jest wielopłytkowość i zakrzepica. Dlatego osoby starsze raczej nie powinny stosować takich naparów.

By herbatka z bratka przyniosła efekt

Herbatkę z bratka zaparza się najczęściej po posiłku i pije w ilości od 2-3 razy dziennie. Smak herbatki jest delikatny i przyjemny, dlatego większości osobom jej spożywanie nie sprawia trudności. Swobodnie można więc zastąpić nią codzienne wypijanie czarnej herbaty, co wyjdzie nam na zdrowie.

Choć bratek występuje jako składnik suplementów diety, lepsze efekty można osiągnąć, przyjmując go w formie naparów i herbatek.

Reklama