Herbata

Odkrywamy sekrety herbaty. Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Herbata miętowa - interesujące fakty i porady

Herbata miętowa jest jedną z najbardziej powszechnych i często wypijanych mieszanek. Choć posiada wiele walorów zdrowotnych, warto zastanowić się, czy wypijanie jej w nadmiarze nie działa na organizm negatywnie.

Miętowa herbata najbardziej popularna jest w Maroku. Często można nawet nabyć w Polsce tzw. marokańską miętę pochodzącą z eksportu. Warto pamiętać, że ten rodzaj herbaty to wzmacniana miętą zielona herbata, nie zaś sama mięta. Nie zmienia to faktu, iż herbata ta jest niezwykle smaczna i ma dodatkowo działanie ochładzające, więc świetnie nadaje się na upały.

Cenne właściwości herbaty miętowej

Herbata miętowa spotykana jest w sprzedaży w dwóch wariantach: pod postacią w pełni ziołowej herbatki miętowej lub też herbaty czarnej lub zielonej, ale jedynie wzbogacanej miętą. W obu przypadkach ma ona charakterystyczny smak. Jednak tylko wypijanie ziołowej odmiany z ziela mięty pozwala na pełne wykorzystanie jej dobroczynnego działania.

Jej picie polecane jest w przypadku wszelkich schorzeń ze strony układu pokarmowego. Dzięki takiemu napojowi łagodzone są nudności, kłopoty z trawieniem i skurcze żołądka. Herbata miętowa odpowiada za pobudzenie wydzielania kwasów żołądkowych, co pozwala na przyspieszenie trawienia. Nie oznacza to jednak, że wykazuje ona właściwości odchudzające. Wręcz przeciwnie - spożywanie jej w nadmiernej ilości może pobudzać apetyt.

Jednym z ostatnich potwierdzonych odkryć naukowych dotyczących dobroczynnego działania herbaty miętowej jest jej oddziaływanie na problemy nadmiernego owłosienia i wzmożonego wydzielania testosteronu u kobiet. Okazuje się, że wypijanie dwóch szklanek dziennie tego naparu może zapobiec tym przypadłościom.

Herbata miętowa w ciąży

Kobiety w ciąży bardzo często odczuwają nudności, które herbatka miętowa może skutecznie złagodzić. Wiele pań ma jednak obawy, ponieważ w literaturze i Internecie pojawiają się stwierdzenia dotyczące zwiększonego ryzyka poronienia w przypadku wypijania herbaty miętowej. Warto jednak mieć świadomość, że teoria ta nie została potwierdzona, dlatego nie ma przeciwwskazań do ich spożywania.

Chcąc sięgnąć po herbatę miętową w ciąży, trzeba wiedzieć, że jej wypijanie w nadmiarze może dodatkowo obciążyć pęcherz ze względu na moczopędne działanie mięty.

Reklama